Coronaya İnanmayan Adama Polisten Maske Uyarısı!

Çorum'da polis ekiplerinin corona virüsü tedbirleri kapsamındaki denetimlerinde, maskesini çenesinin altında tuttuğu için durdurulan kişi, "Siz coronaya inanıyor musunuz? Ben inanmıyorum" dedi.

Coronaya İnanmayan Adama Polisten Maske Uyarısı!

''CORONAYA İNANMIYORUM''

Kentte İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı tatili sonrası vaka sayılarındaki artış nedeniyle cadde ve sokaklarda denetimlerini sıklaştırdı. Bazı kişiler, maske uyarısı yapan polislere teşekkür etti, bazıları da diğer şehirlerde maske takmanın zorunlu olmadığını dile getirdi.

Denetimde, maskesini çenesinin altında tuttuğu için durdurulan bir gurbetçi, ekiplere;

“Siz coronaya inanıyor musunuz? Ben inanmıyorum. Hani bu hastalık çıktığında otobüs duraklarında kalabalık alanlarda düşen bayılan hatta ağzından köpükler gelen kişiler vardı? Hani şimdi ne oldu nerede bu kişiler” diye çevresindekilere sordu.

Polis ise bu duruma karşılık olarak;

“Şimdi aşı var, gerekli önlemler alındı, maske, mesafe ve hijyen kuralları getirildi. Hani diyorsun ya, otobüs duraklarında bayılanlar ölenler vardı, işte aldığımız tedbirler ve aşılamalar sayesinde duraklarda vesair yerlerde düşmeler, bayılmalar olmuyor. Lütfen kurallara uyalım” yanıtını verdi.

Kaynak: DHA