Discord uygulaması nedir? Ne işe yarar?

Genellikle oyunseverlerin sesli konuşmalar nedeniyle kullandığı Discord, yüksek kaliteli iletişim kurulmasına imkan tanıyor. Peki, Discord nedir, ne işe yarar?

Discord uygulaması nedir? Ne işe yarar?

DISCORD NEDİR?

Discord, bir sesli ve yazılı iletişim uygulamasıdır. İnternet üzerinden tanıdığınız kişilerle iletişim kumanızı sağlayan uygulama tamamen ücretsiz olup üstelik birden çok kişiyle iletişim kurulmasına imkan sağlamaktadır.

Discord, özellikle online oyun oynayanlar tarafından çokça tercih edilmekte. Aynı anda birden fazla kişiyle görüşmek isteyenlerin kullandığı uygulama, internet bağlantısı sorunu olmadığı sürece hızlı ve yüksek ses kalitesinde iletişim kurulmasına imkan tanıyor.

NASIL KULLANILIR?

Discord, aynı anda birden fazla kişiyle iletişim kurmak isteyenler için oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Fakat, bunun için Discord'da sunucu açmak veya daha önceden açılmış bir sunucuya katılmış olmak şart. Üstelik sunucu açmak ve/veya bir sunucuya katılmak hiç zor değil.

İlk olarak Discord uygulamasının ana sayfasına gidiyoruz, ekranın sol üst köşesinde bulunan "+" simgesine tıklayarak kendinize ait bir sunucu oluşturabilir veya varolan bir sunucuya katılabilirsiniz. Eğer "+" simgesi yoksa Discord simgesine tıkladığınızda görünecektir.

Discord üzerinden sunucu oluşturmak ücretsizdir. Başka sunuculara katılmak için aynı yolu izliyerek arkadaşınızın size verdiği davet kodunu kullanabilir veya sunucunuza insanları davet edebilmek için kendi sunucunuzun davet kodunu verebilirsiniz.

ARKADAŞ EKLEMEK

Discord ana ekranında "Ayarlar" simgesine tıklayın. Ardından gelen "Hesabım" menüsünde "Kullanıcı Adı" olarak geçen ifade Discord etiketinizdir.

Karşı tarafın etiketini de öğrendikten sonra tekrar ana ekrana dönerek, sol üst köşeden Discord simgesinin hemen yanında yer alan "Arkadaşlar" bölümünden "Arkadaş Ekle" seçeneğine gidin. Gelen pencerede Discord etiketini girerek "Arkadaşlık İsteği Gönder" dediğiniz zaman dostlarınızla iletişime geçebilirsiniz.

Oldukça basit ve kullanması kolay olan bu uygulama kişisel bilgilerinizi tehlikeye atmadan, diğer insanlar ile sesli, görüntülü ve yazışmalı iletişim imkanı sunuyor.