Her ikisi de makam aracı olarak kullanılıyor!

Rize valisinin tepki çeken 3,7 milyonluk Audi A8 Long Luxury marka makam aracı gündemden yeni düşmüşken, bir makam aracı haberi de Çorum Belediyesi'nden geldi. Ancak bu sefer konu aracın lüks olması değil. Çorum Belediyesi'nde 1984 model Buick marka klasik otomobil, 37 yıldır makam aracı olarak kullanılıyor. 3 farklı belediye başkanının kullandığı makam aracı Çorumlular tarafından da büyük ilgi görüyor.

Her ikisi de makam aracı olarak kullanılıyor!

Eski başkanlardan Turhan Kılıçcıoğlu döneminde 1984 yılında belediyeye kazandırılan Arif Ersoy'un da bir süre makam aracı olarak kullanıldığı klasik otomobil, belli bir süre sonra garaja çekildi. Mevcut Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın tarafından eksikleri giderilen ve bakımı tamamlanan otomobil, yeniden trafiğe çıkmaya başladı.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın;

"Aracımız 1984 modeldir. Bu aracımız, Çorum Belediyesi'ne merhum Turhan Kılıçcıoğlu zamanında kazandırılıyor ve bir süre makam aracı olarak kullanılıyor. Daha sonra Arif Ersoy başkanımız da kısa bir süre makam aracı olarak kullanmaya devam ediyor. Sonra garaja çekiliyor. Biz de garajda beklemesini istemedik ve tüm bakımlarını yaptırdık, şu anda nostaljik ve anısal olarak zaman zaman trafiğe çıkartıyoruz. Hemşehrilerimiz de büyük ilgi gösteriyorlar. Çok güçlü ve güzel nostaljik bir araç" dedi.

Kaynak: DHA